Ülkemizde ve dünyada en çok sevilen ve yapılan spor dalı olan futbol, gelişmekte olan çocuklara sadece bedensel sağlık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda kişilik ve zeka gelişimini olumlu yönde etkiler. Bir takım oyunu olan futbol çocuklara yardımlaşma, iş birliği ve mücadele etme gibi bir çok olumlu özellik katarken ayrıca rakibe saygı ve spor etiği gibi erdemlerin de elde edilmesini sağlar.

Kuzeyin Aslanları Spor Kulübü Derneği’nin lokomotifi olan futbol şubesinde yaklaşık yetmiş lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. U9, U10, U11, U12 ve U13 yaş gruplarında mücadele eden futbol takımlarımız 2021-2022 sezonundan itibaren Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen resmi turnuvalarda kulübümüzü temsil etmiştir.

  • 2021-2022 sezonunda U12 takımımız ilgili ligde mücadele etmiştir.
  • 2022-2023 sezonunda U11, U12 ve U13 takımlarımız ilgili liglerde mücadele etmiştir. U12 takımımız bulunduğu ligi üçüncü olarak tamamlamıştır.
  • Underfootball Organizasyonunun düzenlediği U9 ligine katılım gerçekleşmiştir.
  • Underfootball Organizasyonunun düzenlediği Cumhuriyet Kupasına U10 takımı olarak katılım gerçekleşmiştir.
  • Ateş Petrol ve Underfootball Organizasyonu iş birliği ile düzenlenen U12 ve U10 futbol turnuvalarına katılım gerçekleşmiştir. Bu turnuvada yaklaşık 35 çocuğumuz mücadele etme fırsatı yakalamıştır. Sarıyer Spor Kulübü, Bahçeköy Spor Kulübü gibi takımların mücadele ettiği turnuvada U12 takımımız ikinci olmuştur. Takım kaptanımız Mete Kaya turnuvayı gol kralı olarak tamamlamıştır.
  •